Blog III


"Dobry dom musi być jak okręt,
Dobry gospodarz – jak kapitan".

Andrzej Waligórski

W blogu prezentujemy Państwu naszą pracę, by można było się częściowo przyjrzeć temu czym się zajmujemy a jest tego jak     i różnych tematów naprawdę dużo. Od udrażniania, przepychania kanalizacji sanitarnej, deszczowej jak                       i technicznej, monitoring kanalizacji jak i szachtów wentylacyjnych, naprawy itp. Coraz wiecej przybywa nam klientów z czego się bardzo cieszymy, jest nam bardzo miło że klient nas docenia a przedewszystkim naszą skuteczną, ciężką pracę. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

W systemie odprowadzającym wodę z dachu poszło coś nie tak. Podczas obfitych opadów deszczu, woda zgromadzona na dachu nie została odprowadzona przez co zaczął przemakać dach. Naszym zadaniem było sprawdzenie całego systemu oraz ewentualne jego udrożnienie. Nasza praca polegała na przecięciu rury na poziomie garażu, miejsce przecięcia też nie było przypadkowe bo nad samą kratką by woda która wypłynie          z rury została odprowadzona już metodą grawitacyjną by nie zalać garażu. Dalsze czynności polegały na sprawdzeniu drożności tego systemu kamerą inspekcyjną oraz na udrożnieniu. Na koniec wstawiliśmy rewizję którą zgrzaliśmy elektrooporowo. Dzięki tej rewizji gdy taka sytuacja niedrożności rur odprowadzających wodę z dachu się powtórzy to już nie trzeba będzie ciąć rur w przypadku udrożnienia (dodam że z dachu udrożnienie nie wchodzi w grę ze względu na długość tego sytemu, w tym przypadku coś zawiodło już pod koniec, czyli na poziomie garażu podziemnego.

Zastaliśmy zalany cały dach na bloku mieszkalnym, wody było aż 10 cm głębokości, na poziomie garażu przecieliśmy rurę by woda mogła ujść z dachu... co widać na kolejnym zdjęciu.
www.kanaqlizacja-krecik-lublin.pl

Wymiana uszkodzonego fragmentu rury od kanalizacji sanitarnej.

Przepust drogowy

Czyszczenie przepustu pod lokalną drogą

 

Czyszczenie odbywa się metodą hydrodynamiczną, wodą pod dużym ciśnieniem.