Blog II


W blogu prezentujemy Państwu naszą pracę, by można było się częściowo przyjrzeć temu czym się zajmujemy a jest tego jak i różnych tematów naprawdę dużo. Od udrażniania, przepychania kanalizacji sanitarnej, deszczowej jak i technicznej, monitoring kanalizacji jak i szachtów wentylacyjnych, naprawy itp. Coraz wiecej przybywa nam klientów z czego się bardzo cieszymy, jest nam bardzo miło że klient nas docenia a przedewszystkim naszą skuteczną, ciężką pracę. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

W większości przypadków udając się na zlecenie nie wiemy co nas czeka, na co trafimy. W tym przypadku jechaliśmy jak zwykle do zapchanej kanalizacji sanitarnej w domu jednorodzinnym, wydawało nam się zwykłe przy pchanie między budynkiem a trójnikiem w ulicy, okazało się inaczej. Powodem przy pchanej kanalizacji sanitarnej był wrośnięty korzeń wierzby rosnącej tuż przy rurze kanalizacyjnej odprowadzającej ścieki do kanalizacji zbiorczej. Na zdjęciu mogą Państwo zobaczyć wyrwany korzeń który nawinął się na spirale.

 

www.kanalizacja-krecik-lublin.pl

KRECIK Spółka Cywilna, POGOTOWIE KANALIZACYJNE

Profesjonalne kamerowanie kanałów kanalizacji sanitarnej, deszczowej, technicznej. Oferujemy monitoring kanalizacji kamerami samojezdnymi na wózku z pomiarem spadków (pomiar spadków w formie wykresu) oraz z pomiarem odległości, od średnicy rur 100 oraz kamerami wpychanymi już od średnicy 32, w obydwu przypadkach dokonujemy zapisu na płycie CD, DVD oraz pendrive.

Wymiana fragmentu pionu z poziomem kanalizacji sanitarnej w bloku mieszkalnym.
Dostaliśmy zlecenie na udrożnienie poziomu kanalizacji sanitarnej tuż przed świętami w bloku mieszkalnym, wykonaliśmy je bez trudu. Zaproponowano nam również usługę wymiany tego poziomu wraz z fragmentem pionu, usługę wykonaliśmy

Mieliśmy przyjemność udrażniać u bardzo sympatycznych ludzi którzy prowadzą gospodarstwo rolne, gdzie również produkują mleko. Kanalizacja sanitarna która prowadzi do szamba odmówiła posłuszeństwa. Pomimo już późnej pory i odległości 60 km. od siedziby firmy , nasza firma KRECIK Spółka Cywilna podjęła się zlecenia udrożnienia tej kanalizacji... odległość nie była krótka bo aż 52 m. kręcenia spiralą elektryczną o napędzie mechanicznym, nie było mozliwości udrożnienia od strony szamba. Zlecenie zakończyło się sukcesem które to dało nam dużą satysfakcję.

Paker, krótki rękaw. Bezwykopowa naprawa rur
Paker, krótki rękaw. Bezwykopowa naprawa rur

Pakery, krótki rękaw.

Bezwykopowa naprawa rur.

Mieliśmy przyjemność pomagać zewnętrznej firmie  która się do nas odezwała w zakładaniu trzech pakerów na uszkodzonych rurach kanalizacyjnych. Naszym zadaniem było wyczyszczenie metodą hydrodynamiczną kanałów oraz ich przekamerowaniem, przed jak i po założeniu krótkiego rękawa.

Przepychanie odpływu od kanalizacji technicznej w warsztacie samochodowym.
Przepychanie odpływu od kanalizacji technicznej w warsztacie samochodowym.

Przepychanie, udrażnianie oraz czyszczenie odpływów jak i kanalizacji technicznej w warsztatach samochodowych. Zapraszamy do współpracy Warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne, Autoryzowane Serwisy obsługi. Właśnie w takich warsztatach kanały kanalizacji technicznej mają ciężko, ze względu na piach, smary oraz inne odpady które często przypychają kanalizację. Firma KRECIK Spółka Cywilna ma duże doswiadczenie oraz sprzęt potrzebny by udroznić oraz utrzymać taką kanalizację w dobrej kondycji.

Czyszczenie pionu kanalizacji sanitarnej  z kamienia
Czyszczenie pionu kanalizacji sanitarnej z kamienia

POGOTOWIE KANALIZACYJNE

 

Czyszczenie pionu kanalizacyjnego z kamienia nakładajacego się latami w dumu 40-letnim, z rewizji w kotłowni oraz z łazienki. Czyścimy metodą mechaniczną, spiralą elektryczną (700 obrotów na minutę) stosujac różne końcówki... od widełek, wierteł po łańsuchy itp. Naszą precę podczas takiego czyszczenia kontrolujemy kamerą wpychaną.


W tym przypadku klientowi zaoszczędziliśmy rozkuwanie (rura częściowo w murze) i wymiany na nową, z czego to by było najlepsze rozwiązanie... natomiast klient preferował metodę obczyszczenia pionu z kamienia i zaoszczędzenia remontu.

 

Zapraszamy Państwa do współpracy, posiadamy duże doświadczenie w takich pracach jak i wiedzę którą potrafimy wykorzystać najlepiej jak umiemy.

Efekt końcowy czyszczenia pionu kanalizacyjnego z kamienia. Od strony łazienki narośl miała średnicę 2,5 cm, od dołu z rewizji w kotłowni z rury 100 zrobił sie przeswit 3,5 cm na długości 70 cm.

Jedna z lubelskich Spółdzielni Mieszkaniowych zleciła nam zlokalizowanie przyczyny wycieku z pionu kanalizacyjnego. Po przeprowadzonej inspekcji kamerą wpychaną okazało się że zator tworzony jest przez odłamek gruzu, który wpadł podczasd remontu na pierwszym piętrze. Po przeanalizowaniu nagrań podjeliśmy decyzję że usuniemy ten gruz bez konieczności rujnowania łazienki.

 

 

 

 

 

Inspekcja kamerą wpychaną przewodu kominowego po jego wyczyszczeniu, uszczelnieniu czyli tak zwanym szlamowaniu.

Inspekcja TV (1 w górę) przewodu kominowego po jego wyczyszczeniu, uszczelnieniu, czyli tzn. szlamowaniu.

Inspekcja TV (1 w dół, powrót) przewodu kominowego po jego wyczyszczeniu, uszczelnieniu, czyli tzn. szlamowaniu.